ARS SİLİM

ZEMİNLERİNİZE İYİ BAKIN!

Mermer, terrazzo, terrakota, bazalt gibi doğaltaşların temizliği, korunması, restorasyon işleri ve ürün satışını yapan Ars Silim Malzeme, doğru ürün, doğru miktar ve doğru uygulama ile çözüm ortağınız olmaya hazır.

Ars Silim Malzeme’yi tanıyabilir miyiz? Temizlik teknolojilerinde nasıl bir ürün gamı ve hizmet yelpazesiyle müşterilerinizin çözüm ortağı oluyorsunuz?
Firmamız yüzey bakım (mermer, granit, terrazzo, terrakota, bazalt) temizliği, koruma, restorasyon işleri ve ürün satışı yapmaktadır. Bünyesinde dünyada lider konumda olan Lantania, Bonastre System, Klindex, Hyper Grinder gibi markaların Türkiye ve Ortadoğu distribütörüdür. Doğaltaş bakım, koruma ve restorasyonunda çözüm ortağıdır.

Doğaltaş nedir? Doğaltaş çeşitleri ile kullanım alanlarından bahseder misiniz?
Doğada kendi kendine ortaya çıkan, organik, mineral ve taş maddelerdir. Genellikle toprak altında büyük parçalar halindedirler ve çeşitli doğa olaylarının bir araya gelmesi sonucu farklı renklere, şekillere ve özelliklere sahip olurlar. Türkiye ve dünyada sıklıkla kullanılan doğaltaş çeşitlerini mermer, garanit, traverten ve bazalt olarak sayabiliriz. Ağırlıkta otel, AVM, Residance ve lüks villalarda kullanılmaktadır.

Doğaltaş bakım koruma noktasında yapılan yanlışlar ile yapılması gereken doğrular nelerdir?
Doğaltaşlar yaşayan ürünlerdir. Bu sebeple bakım ve korunması çok önemlidir. Yanlış bir ürün seçimi veya doğru yapılmayan uygulamalar zeminin bozulmasına sebep olur. Kat hizmetleri müdürlerinin de sıklıkla söylediği gibi, doğru ürün doğru miktarda ve doğru uygulama ile ancak
sonuç verir. Gelişen teknoloji ile yeni nesil zemin bakım ürünlerini herkes kolayca kullanabilir. Dış firma desteği almadan zemin bakım ve korumalarınızı yapabilirsiniz. Temizlik teknolojileri her geçen gün inovasyon ve AR-GE çalışmalarıyla gelişiyor.

Türkiye’de temizlik sektöründe teknolojinin kullanımının yaygınlığı konusunda neler söylersiniz, ARS Silim Malzeme olarak temizlik teknolojilerinde yurt içi ve global pazarda nasıl bir konuma sahipsiniz?
Doğaltaş bakım ve koruma noktasında Ar-Ge ekibimiz üç kıtada fuarlara katılarak, şirket vizyonumuzu her geçen gün yeni nesil ürünler ile güncellemektedir. Ortadoğu ve Türkiye’de bulunan zemin bakım koruma firmalarının yüzde 48 oranı, firmamız adı altında bulunan dünya markalarını tercih etmektedir. Hizmet ağını Otel, AVM, hastane, Residence, site ve Plazalar ile genişletmekte, tüm doğaltaşlarda çözüm ortağı olmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Çevre ve doğa dostu ürünler tüketerek, ekolojik dengeye ve sağlığımıza zarar vermeyelim. Doğa dostu ürünler ile çevremizi koruyalım. Ars silim ve temizlik malzemeleri olarak amacımız çevreyle olan her türlü bireysel ve kurumsal etkileşimimizde, enerji ve doğal kaynakları etkin kullanmak ve kullandırmak, çevreye duyarlı hammadde ve malzeme kullanımı ile çevreye olumsuz etkimizi en aza indirecek sistemler geliştirmek, çevre dostu ürünler ile gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.
www.arssilim.com