NYN ASKI

ASKI TASARIMINDA MÜŞTERİYE ÖZEL ÜRÜNLER

Osman Nuri Noyan NYN Askı’nın diğer firmalardan farkını, müşteriye özel ürünlerle kalite ve hizmetten ödün vermeden memnuniyeti kazanmak olarak açıklıyor. Tekstil sektörünün yeniliklere çok açık ve kolaylıkla uyum sağlayan bir yapıda olduğunu belirten Noyan ile firma ve ürünleri hakkında konuştuk. 

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
Tekstil sektöründe ahşap askı ve askı ekipmanları imalatıyla faaliyet gösteren NYN askı 10.000 m2’ye ulaşan kapalı alanı ve yaklaşık 100 çalışanı ile Türkiye pazarında lider, Avrupa’da en büyük ahşap askı üreticisi konumundadır. Müşteri memnuniyetine verilen önemle, ürünleri, insan kaynağını, süreçleri ve çalıştığı müşterilerinin çevre kalitesini sürekli iyileştirmek suretiyle bu lider konumunu korumaktadır.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız, kurulduğu günden bu zamana kadar kaliteye odaklanan bir gelişim süreci izledi. Dünyadaki ahşap askı sektöründe gerek ürün kalitemiz gerekse hizmet kalitemizi geniş ve yeniliğe açık ürün yelpazemizle birleştirerek gelinen bu noktada, Avrupa’nın en büyük ahşap askı firması olma gururunu yaşıyoruz. Tüm bu çabaların yanında müşterilerimizin menfaatini göz önünde bulundurarak onlara en iyi hizmeti vermek önceliğimizdir. Bugün NYN almış olduğu kalite belgeleri ile kalitesini onaylatmış ve çalıştığı müşterilerinin tamamı tarafından “stratejik iş ortağı” olarak belirlenmiştir. Türkiye’nin yanı sıra; Almanya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde tekstil ve otel turizm sektörüne hitap eden satış kanalları kurmuştur.

Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkımız, tekstil pazarının sergideki en büyük ürünü olan ahşap askıyı tüm detaylarıyla müşteriye özel üretebilmek, kalite ve hizmette ödün vermeden memnuniyeti kazanmaktır. Tekstil sektörünün yeniliklere çok açık ve kolaylıkla uyum sağlayan bir yapıda olduğunu görmemiz üzerine, ilk hedefimiz olan özel tasarımcılar üzerine yoğunlaşarak koleksiyonlara özel sergi askısı üretimine başladık ve piyasaya yeni bir bakış açısı sağlamış olup büyümemize katkı sağladık.

Müşteriler hizmet alırken nelere dikkat etmelidir?
Müşteriler hizmet alırken, kullanılan ahşabın nem oranının yüzde 10 olmasına, vernik-boya ve tutkal gibi malzemelerin insan sağlığına zararlı olmadığının belgelerine, üretilen yerin iş sağlığına uygunluğuna, üretim yapan firmaların çalışma ortamına, satış ve hizmette verilen önemin
kurumsal bakış ve ortamına uygun olmasına dikkat etmelidirler.
https://www.nyn.com.tr/