FANTOM PROFESSIONAL

MELİH AKARÇAY: “FANSET, ULUSLARARASI MARKA OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR.”

Kurulduğu 1988 yılından beri küçük ev aletleri ve profesyonel temizlik makineleri sektöründe geniş ürün yelpazesi, tanınmış ve güvenilir markası Fantom ve Fantom Professional ile faaliyet gösteren Fanset Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. bugün dünya çapında 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleri ile global müşteri beklentilerini karşılayan, rekabet gücü yüksek, uluslararası marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü bir firma. Melih Akarçay ile marka ve ürünleri hakkında konuştuk.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
Melih AKARÇAY - Profesyonel Grup Kurumsal Müşteri Satış Müdürü: 1976 Tokat doğumluyum. Orta öğretimimi Kabataş Erkek Lisesinde, Lisans eğitimimi Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladım. İş hayatıma Migros Türk T.A.Ş’de mağaza
müdürü, sonrasında Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.’de Ticari Pazarlama Yöneticisi olarak devam ettim. 2013 yılından beri Fanset Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A. Ş.’de Kurumsal Müşteri Satış Müdürü olarak çalışmaktayım. Biri kız, diğeri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıyım.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Kurulduğu 1988 yılından beri küçük ev aletleri ve profesyonel temizlik makineleri sektöründe geniş ürün yelpazesi, çok bilinen, tanınmış ve güvenilir markası Fantom ve Fantom Professional ile faaliyet gösteren Fanset Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. bugün dünya çapında 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleri ile global müşteri beklentilerini karşılayan, rekabet gücü yüksek, uluslararası
marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü bir firmadır. Rekabetin global ölçekli hızla büyüdüğü ortamda bir ticari kuruluş duruyorsa kaybediyor demektir Bu bilinçle, AR-GE’ye büyük yatırım yapmaktayız. Müşteri odaklı bakış açısıyla “Made in Türkiye” güvenilirliğinde dünyanın
en iyi üreticilerinden olma misyonumuzu tüm çalışanlarımızla içselleştiriyor ve paylaşıyoruz.

Fanset olarak bugün geldiğimiz noktada; 30.000 m2 kapalı üretim alanında, 1000’in üzerinde personelle, yıllık 2.000.000 adet üretim gerçekleştirmekteyiz. 10 Proces hattımızla, 15 farklı kategoride 500’ün üzerinde ürün çeşidimizle, 400’ün üzerinde teknik destek noktamızla, 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleriyle, %100 yerli ürün ve sermaye ile pazara yön veren bir firma olmaktan gurur duyuyoruz.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız Fanset Elektrikli Ev Aletleri San. Ve Tic. A.Ş. çatısı altında; Fantom markası
ile - Elektrikli Süpürgeler -Mutfak Aletleri -Gıda ve İçecek Hazırlama -Kişisel Bakım Aletleri -Elektrikli Ev Gereçleri, Fantom Professional markası ile -Professional Zemin Bakım ve Temizlik Ekipmanları -PROCART Temizlik Kat Arabaları -HO-RE-CA ekipmanları ürün gruplarında bir dünya markası olmuştur. 2013 yılında profesyonel temizlik sektöründe bir yeniliğe imzamızı atarak, Troley üretimine geçtik. Trolley grubunda; Waste Collectıon Trolleys, Service Trolleys, Cleaning Trolleys, Housekeeping Trolleys kategorilerinde yerli üretici olarak faaliyet göstermeye başladık. Bugüne kadar verdiğimiz hizmetler ve yaptığımız yenilikçi çalışmalar sayesinde ülkemizdeki temizlik ve kat hizmetlerinde belli standartların oluşması ve gelişmesine büyük katkı verdiğimizi düşünüyoruz. Gelecekte de yeni sürprizlerle pazarda adımızdan söz ettireceğiz.

Müşteri portföyümüz, ev tipi grupta, irili ufaklı tüm züccaciye noktaları, zincir ve yerel marketler, profesyonel temizlik ekipmanlarımızla hizmet verdiğimiz grupta ise, oteller, hastaneler, restaurantlar, iş yerleri, okullar ve tesis yönetim firmalarını sayabiliriz.
https://www.fantomprofessional.com/