YILDIZ RESTORASYON & STONE LIFE

Mimari Restoratör Osman Yıldız tarafından kurulan Yıldız Restorasyon & Stone Life, Türkiye’deki projelerinin yanısıra Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok yurt dışı uygulama projelerinde de yer alıyor. Türkiye’de sektöründeki en girişimci, yenilikçi ve güvenilir örneklerden biri olan firma, elde ettiği başarıyı dünyada isim yapmış yapısal ürünleri Türkiye’deki seçkin müşterilerine sunmaya devam ediyor.

Mermer doğaltaş yüzeylerde gelişmiş teknolojik makinalar ile mermer silim, parlatma, cilalama, temizleme, koruma, kumlama ve eskitme gibi uygulamaları en doğru şekilde uyguladığını söyleyen Osman Yıldız, doğaltaşların yüzyıllardır geleneksel mimari yapılarda kullanılan yapı malzemeleri olduğunu belirtiyor. Yıldız, geleneksel yapılardan modern mimariye geçiş sürecinde, teknolojinin kullanılmasıyla beraber üretimin hızlanarak kullanım alanlarının çok hızlı arttığını ve gelişmekte olduğunu işaret ederek, teknik ve yapısal problemlerin de gün geçtikçe çoğaldığını, Yıldız Restorasyon & Stone Life’ın bu aksaklık ve problemleri çözmek için ARGE çalışmalarını sürdürmekte olduğunu sözlerine ekliyor.

Firma çalışmaları doğrultusunda hedeflerinin, doğaltaş mermer yüzeylerini daha dirençli hale getirmek, uzun ömürlü kalıcılık sağlamak; doğaltaşlar ve mermerler için uygun müdahale yöntemlerini uygulamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak olduğunun altını çiziyor. 

Mermer silim ve bakımı
Mermer silim uygulaması çizilen, kirlenen ve zaman içerisinde yıpranan mermerlerin doğal yüzeyine zarar vermeden, profesyonel cihazlar ve makineler ile kimyasal olmayan maddeler kullanarak mermerin temizlenmesi parlak ve temiz bir hale getirme işlemidir.

Mermer yüzey işlemleri
Mermer yüzeylerinde birden fazla işlem uygulanmaktadır. Bunlardan bazıları cilalı mermer, honlu mermer fırçalı (patinatolu ) mermer, yakılmış kumlanmış mermer çeşitleri diye ayırabiliriz.
Mermer temizleme ve cilalama  işlemleri taşın yapısına göre de uygulama teknikleri farklılık göstermektedir. Aynı işlem ile tüm yüzeylere uygulanmaz bundan dolayı firmamız taşın yapısına göre her işlemi ayrı değerlendirerek uygulama yöntemlerini buna göre geliştirmiştir.
https://www.yildizrestorasyon.com/