SNOWY LAUNDRY

ÇEMEN TOZBEY: “Bizi diğerlerinden farklı kılan şey ürettiğimiz benzersiz sonuçlardır.”

Hijyen ve kalite açısından Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Snowy Laundry, Otel Tekstili Laundry sektöründe yalnızca otel ve otel bünyesinde işletilen Spa, kulüp ve restoranlara hizmet veriyor. Ticari Laundry yolculuğuna 1986’da kendi otellerinin bodrum katında başlayarak yıllar içinde otelcilik, tekstil üretim, perakende mağazacılık sektörlerinde çeşitli çalışmalarla ilerlediklerini söyleyen Çemen Tozbey, 2004 yılında otelciliği bırakarak Samatya’da küçük çaplı bir Laundry kurduklarını belirterek, “Hayalini kurduğumuz bu yeni vizyonun yepyeni bir markası olması gerekiyordu. İşte o gün doğdu Snowy.” diyor ve ekliyor:

“İstanbul’un butik hizmet veren otellerinde kendimizi eğitip markamızı konumlandırdık. İlk beş yıldızlı otelimize hizmet vermeye başladığımızda aynı müşteriyle on sekiz yıl kesintisiz çalışabileceğimizi hayal dahi edemezdik. Markamız, hızla büyüyen iş hacmiyle Ağustos 2013’den günümüze Selimpaşa Ortaköy Sanayi Sitesindeki tam teşekküllü fabrikasında hizmet vermektedir. İlk günden bugüne öncelikli hedefimiz daima elimizden gelenin en iyisini müşterilerimize sunmak oldu. Gururla şunu söyleyebilirim ki her zaman ilklerin öncüsü olduk.” 

Snowy;
➤ En yüksek kalite tekstil ile müşterilerine kiralama hizmeti veren ilk ticari Laundry,
➤ Kendi bünyesinde kurduğu tekstil atölyesi ile müşterilerinin kullanım dışı tekstillerini bedel dahi talep etmeden geri dönüştüren ilk ticari Laundry,
➤ Su şartlandırmasını yüzde 100 Reverse Osmosis - Ters Osmoz Su Arıtma sistemi ile yapan ilk ticari Laundry. Pandemi sürecinden sonra sudaki bakteriyolojik kirliliği tamamen yok etmek için su şartlandırmasındaki Kum filtre, Aktif Karbon Filtre, Selektif Reçine, Kireç Dozaj Pompası, Asetik Asit Dozaj Pompası, Filtrasyon, Oksidasyon, Damıtma, Ters Osmoz, Demineralizasyon, Kaynatma, Klorlama ve Ultraviyolenin yanına Ozon sistemini de ilave eden ilk ticari Laundry.
➤ Tüm bunlara ilaveten kendi oluşturduğu Tekstil Koruma ve Etkili kullanım prosedürü ile yıllardır otellere eğitim veren Snowy Laundry, 2006 yılında ilk Laundry dergisi Renkli Beyaz’ı da sektöre kazandırdı. Sektör açısından çok değerli bir girişimdi fakat yeterli destek bulamadığı için dergi maalesef uzun soluklu olamadı.
➤ RFID cipli tekstil takip sistemini de Türkiye’ye geldiği ilk günden beri aktif olarak kullanan Snowy Laundry, bundan sonra da döneminin tüm imkanlarını cömertçe müşterileriyle paylaşmaya devam ediyor. “Snowy Laundry ailesi olarak tüm eylemlerimizde önceliğimiz doğal yaşama saygılı ve çevreyi elimizden geldiğince korumaktır,” diyen Çemen Tozbey, “Neden Snowy Laundry?” sorusunu şu maddelerle cevaplandırıyor.
➤ Tekstillerin ilk günkü kalite ve beyazlığında uzun yıllar kullanılabilmesi için,
• Hijyenin ve yıkama kalitemizin olmazsa olmazı olan tam teşekküllü su arıtma sistemimiz için,
➤ Yıkama suyumuzun kalitesi ve hijyeni, işlemlerimizin başarısına yüzde yüz destek olduğu için,
➤ Otomatik dozajlama sistemimizde profesyonel uluslararası bir markayla iş birliği yaptığımız için,
➤ Doğru yapılan su şartlandırması ve yıkama programları sayesinde yıkadığımız tekstillerin, kullanım ömrü daha uzun olduğu için,
➤ Tekstil geri dönüşüm hizmeti verdiğimiz için,
➤ Müşterilerden aldığımız geri bildirimle, onların talep ve ihtiyaçlarına her koşulda en hızlı cevap veren firma olduğumuz için,
➤ Bay- Tekstil San ve Tic. Ltd. Şti olarak kuruluşumuzdan bugüne otellere tekstil yatırımlarında en kaliteli en uzun ömürlü tekstili en iyi maliyetle tedarik edebilmeleri konusunda danışmanlık hizmeti verdiğimiz için,
➤ Tekstilin daha uzun ömürlü kullanımı ve mevcut tekstilin ilk günkü beyazlığını koruyabilmek için Otel Housekeeping ve Laundry personeline belirli periyodlarda eğitim ve destek verdiğimiz için.