BUKET YIKAMA

Turizm Sektörünün Kendi Branşında En Önemli Çözüm Ortağı

Türk turizminin lokomotif markalarından Akra Hotels yatırımı olan Buket Yıkama, endüstriyel tekstil yıkama ve finishing hizmetleri sektöründe, uluslararası standartları ülkemize kazandırmak amacıyla 2005 yılında Antalya’da kurulmuştur.

Çalışmalarını ana şirketi Akra Hotels gelenek ve kurumsal ilkeleriyle sürdüren Buket Yıkama, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 12 bin metrekare alan üzerine kurulu modern tesisinde, günlük 80 ton tekstil temizleme kapasitesi ile hizmet vermektedir. 200’den fazla çalışanı,
teknoloji ve yenilik anlamında sürekli kendini geliştiren yönetim anlayışı ve son teknoloji ekipmanları ile otelcilik sektörünün kendi branşında en önemli çözüm ortaklarından birisidir.

Kurulduğu günden itibaren hızla gelişen ve hedeflediği kalite politikasıyla hizmet veren Buket Yıkama, kısa sürede sektörün lider markalarından biri haline gelmiştir. Sanayi kuruluşları içerisinde TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Türkiye’de 10., Akdeniz Bölgesi’nde ise ilk alan işletme olma ayrıcalığına sahip olan tesisin TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi de bulunmaktadır. Ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi, ISO 14001
Çevre Yönetim Belgesi ve ISO 45001 İş Sağlığı Güvenliği belgeleriyle altı kalite standardı ile çalışmalarını sürdüren ülkemizdeki tek endüstriyel çamaşır yıkama tesisidir.

Teknoloji ve yenilik anlamında sürekli kendini geliştiren tesis; dünya devi Kannegiesser’in yıkama, ütüleme ve katlama makinelerini kullanmaktadır. Konvansiyonel grupta Girbau ve Sailstar, kuru temizleme makinelerinde ise BÖWE gibi sektöründe lider markalarla çalışan Buket Yıkama, Antalya’nın en donanımlı ve en temiz çamaşırhanesi olmanın gururunu yaşamaktadır.
Müşterilerine sunulan hizmetlerde yüksek memnuniyet sağlanmasını ilke edinen Buket Yıkama, tüm lojistik süreci sektörel özellikler ve gereksinimlere göre düzenlemektedir.

Lojistik sürecin planlanmasında gelen yük ve giden yük lojistiği süreçleri ayrı olarak ele alınmakta, belgelendirmeler süreç özelliklerine göre sistem tarafından oluşturulmaktadır. Başarılı bir lojistik süreci ile tesise getirilen ürünler, cinslerine ve kirlilik durumlarına göre ayrıştırılarak en uygun koşullarda yıkanmaktadır. İstenildiğinde; her tekstile ayrı uygulanan çip sistemi ile, ürünün gördüğü her türlü işlemin kaydı tutulmakta, aidiyeti ve teslim yeri ile ilgili hiçbir karışıklığa izin verilmemektedir. Yıkama süreçleri tamamlanan tekstiller ebatlarına ve türlerine göre paketlenmekte ve servise hazır hale getirilmektedir. Temiz sevkiyatına hazır olan ürünler, müşterilere vaat edilen saatte eksiksiz olarak teslim edilmektedir.

Lojistik yönetimin omurgası olan filonun oluşumunda, araçların seçimine özen gösterilmektedir. Ayrıca otellerin yükleme ve boşaltma alanlarındaki fiziki farklılıklar değerlendirilmekte, değişik şase ve kasa özelliklerine sahip araçlarla yükleme ve boşaltma alanlarına tam uyum sağlayabilecek organizasyonlarla kesintisiz bir hizmet sunulmaktadır. İnsanı ve doğayı koruyan bir hizmet anlayışını benimseyen Buket Yıkama, dünya standartlarında verimlilik esasına göre tasarlanan makine parkı sayesinde; enerji, su ve kimyasalları optimum seviyede kullanabilmektedir. Modern teknolojisiyle yılda 130 milyon litre su ve 15 milyon kwh enerji tasarrufu sağlayan tesis, sürdürülebilir bir yaşam için doğanın korunmasına katkıda bulunmaktadır.

Başarısında çalışanlarının büyük bir rolü olduğu inancı ve insana değer veren anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Buket Yıkama, en iyiyi hedefleyerek hizmet vermeye devam etmektedir.