Sektörün Öncü Firması: Beyazz Laundry

Tekstil ve Sanayi konusunda 25 yılı aşkın tecrübesi olan Beyazz Laundry, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmaktadır. Makine parkuru ile günlük tekstil yıkama kapasitesi 70 ton olan işletme, üretimde kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önemden dolayı mevcut yıkama kapasitesini yarıda bırakıp hijyen ve kalite konusuna odaklanmıştır. Tesis, ARGE konusunda verdiği önemden dolayı sektöründe en güncel teknoloji kullanılmakta olup, her zaman bir adım önde olmayı hedeflemektedir.

Bu sektörde 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren işletme, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek adına hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyeti prensibini en üst düzeyde tutmaya gayret etmektedir.

Servis hizmeti
Müşterilerine daha kolay, daha açık anlaşılabilir takibi sunmak için yazılım anlamında da sürekli
kendini revize eden firma, tekstilde dünya standartlarında öncü teknoloji olan RFID çip sistemi ile ürün paketlerinde barkod sistemi kullanılmaktadır. Konteynır yüklemelerinde her konteynırın içerisinde bulunan tekstiller üzerlerinde barkod numarasına dahil bulunmakta, böylece ihtiyaç duyulan tekstili aramak zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Beyaz Laundry sevkiyat saatleri, ürün paketlemesi, lekeli ayrımı, leke oranları ve ütü kalitesi olarak şu anda sektörde öncü firmaların başlarında yer almaktadır.

Beyazz Laundry otelinize her gün aynı saatte gelerek, temiz tekstilleri bırakır ve kirlileri alır. 2011 yılında devreye sokulan, LAUNDRY BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ ile tekstil envanterleri radikal bir şekilde kontrol altında tutulmaktadır. KULLANICI KODU ve ŞİFRE ile günlük, haftalık , aylık raporlar ve tüm farklı tekstil sayısı, kirlilik durumu, leke oranlarını, kullanım sıklığı, servisten kaldırılan miktarları -“discart!”- görülebilmektedir.
Üretimin kaliteli olması ve hizmetin zamanında verilmesi ancak çamaşırhane operasyonunun doğru kurgulanması ve yaşanan-yaşanacak sıkıntıların minimize edilmesiyle ulaşılabilecek bir sonuçtur. Beyazz Laundry, müşterilerini iş ortağı kabul ederek, konuyla ilgili her isteğe çözüm bulmayı ve her bilgiyi aktarmayı servisin bir parçası olarak kabul etmeyi taahhüt eder. Beyazz Laundry, servis ihtiyaçlarını “memnuniyet garantisi” başlığı altında tamamen karşılayarak; bu anlamda referanslarını çok daha iyi sunmaktadır.

Beyazz Laundry’nin avantajları:
Firmanın kimyasal tedarikçisi ile yapılan ortak çalışmalarda, tekstil yıkama şartları sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Kimyasal firması, belirli periyotlarla BEYAZZ LAUNDRY fabrikasında; gerekli ölçüm, analiz ve kontrollerini yapacak ve raporlayacaktır. Bu kontrol ve analizlerde;
➤ Tekstil yıkama suyu sertlik ve demir ölçümleri
➤ Kimyasal dozaj sistemi kontrolleri, pompa kalibrasyon verileri
➤ Tünel ve konvansiyonel yıkama makinaları; sıcaklık, su seviyeleri, çalışma ürelerine ilişkin veriler
➤ Yıkama suyu; Ph, sıcaklık, flote, aktif oksijen, alkalinite ve durulama Ph verileri
➤ Yıkama sonu analizleri, tekstil Ph, optik beyazlık ölçümleri ve leke analizleri verileri raporlanacaktır.

Bu çalışmalar ile tekstillerinizin;
HİJYEN, TEMİZLİK VE YIKAMA ÖMÜRLERİNİN en üst seviyede olması sağlanacaktır. Belirli aralıklarla otellerde yapılacak ziyaretlerle; leke analizleri, tekstil kullanım alanları kontrolleri, personel bilgilendirme ve eğitim programları düzenlenecektir.
➤ Tekstil envanteriniz günlük olarak barkodlu sistemimiz sayesinde kontrol altında kalacaktır.
http://www.beyazzlaundry.com/