İntessa

"Misafirlerin Konforu Bizim Motivasyonumuz"

Paslanmaz çelik ve ahşap mamulden banyo aksesuarları ve otel ekipmanları üretimini on yılı aşkın süredir ivme kazanarak sürdüren İntessa Yapı Tasarım Islak Hacim Otel Ve Banyo Aksesuarları, 2023 yılı içinde sektördeki ticari pay oranını artırma hedefine doğru ilerliyor.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
İntessa Yapı Tasarım Islak Hacim Otel Ve Banyo Aksesuarları olarak on yıla yakın bir
zamandır paslanmaz çelik ve ahşap mamulden banyo aksesuarları ve otel ekipmanları üretmektedir. Bunun yanında MNbar Minibar markası ile minibar imalatında yurtiçi ve yurtdışı sektörümüzde önemli bir noktaya gelmiştir. Bu süre zarfında öncelikle müşteri memnuniyetini hedef alan şirketimiz, Türkiye’nin belirli iyi markalarına fason üretim yaparak, marka-kalite-memnuniyet yönünden olumlu gelişmeler kat etmiştir.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız 2008 yılından itibaren paslanmaz ve ahşap ürünlerin imalatı ile sektöre adım atmıştır. Ardından MN Minibar markası adı altında minibar imalatına başlanmış olup MNbar ile sektörde adından bahsettirmiştir. İmalatını yaptığımız ürünler ile akabinde otel projelerine, Rezidans projelerinde, alışveriş merkezleri, devlet misafirhaneleri projelerinde komple oda içinde bulunan ekipmanları, banyo aksesuarları ve genel kullanım alanlarında İNTESSA adı ile yer almıştır.

Müşteri ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yatırımcılarımızın projelerinde “misafirlerin konforu bizim motivasyomuz” ilkesi ile ilerleyerek, işimize yatırımcı ve misafirlerin penceresinden bakarak projeye en uygun ürünler sunulmaktadır. Sektörde otel odası içindeki minibar, karşılama tepsileri, kettle, valiz taşıma ekipmanları, ütü ve ütü masası, oda tipi güvenlik kasaları, oda içi çöp kovaları ve banyo içinde saç kurutma makinesi, makyaj aynaları, çöp kovaları olarak ana ürün gruplarımız mevcuttur. İmalatçı olmamızın verdiği avantajları kullanarak projeye en uygun ürünü standart dışında esneklik göstererek uygulamaya çalışmaktayız.

Türk turizminin gidişatı ve size yansımasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Turizm sektörü her sene üzerine katma değer ekleyerek gelişen bir iş koludur. Sektöre ilişkin planlamalarımız ise yatırımcının yanında yapılabilecek en iyi ürün ve hizmeti tedarik edip, bu hizmeti kullanacak misafirlerin de yatırımcıya ve ülkemize gelir olarak dönmesi bizim öncelikli hedefimizdir.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Gelişmekte olan ülkeler grubunda elbette ki turizm sektörünün önemi tartışılmaz ve biz bu sektörde ileriye umutla bakmaya ve yatırımlarımızı bu yönde geliştirmeye devam edeceğiz. Türkiye’de yapılan ve yapılacak olan her proje içerisinde İNTESSA olarak katkıda bulunma mottosu ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sektörümüzde İNTESSA olarak bilinirliliğimiz ve marka olarak tanınma gücümüzü daha da arttırmamız neticesinde 2023 yılı içinde sektörümüzdeki ticari pay oranımızın arttırılması için gerekli aksiyonları alacağız.