Minibar Üretiminde Lider Firma: Kleo Minibar

Konaklama ekipmanları alanında çalışan Kleo, müşterilerine kurumsal satış hizmeti sunan ülkemizin önde gelen firmalarından biridir. Kleo Minibar Satış Müdürü Özgür Yeğin ile markanın ürünleri hakkında konuştuk.

Sizi tanıyabilir miyiz?
Özgür Yeğin - Kleo Minibar Satış Müdürü: Kleo Minibar firmasında satış müdürü görevini sürdürüyorum. Kurumsal satışlar ve ürün yönetimi konusunda uzun yıllardır sektör içerisinde bulunuyorum.

Firmanızın kuruluşu ve çalışma alanları hakkında bilgi verir misiniz?
Antalya’da 2006 yılında kurulan Kleo Ltd., konaklama ekipmanları konusunda hizmet vermektedir. Türkiye’nin yanı sıra 40’a yakın ülkeye ihracat yapan firmamız, müşterilerine kurumsal satış hizmeti veren ülkemizin önde gelen markalarından biridir. Antalya ve İstanbul’da kurumsal
satış ofisleri bulunan Kleo, oda ekipmanları konusunda uzmanlaşmıştır. Özellikle “minibar” ve “safebox” ana ürünleridir.

Minibar sektöründe öne çıkan kullanım alanları nelerdir? Siz hangi kesimlere hitap ediyorsunuz?
Ürünlerimiz; konaklama, sağlık, kamu, gıda, ulaştırma, savunma ve birçok alanda kullanılmaktadır. Kleo bu alanlarda minibar ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunmaktadır.

Minibar için kullanım önerileriniz nelerdir?
Minibar oda içerisinde 24 saat çalışan tek ekipmandır. Ayrıca konuklar otel tarafından minibara yerleştirilen ürünlerin yanı sıra yanlarında getirdikleri soğuk zincirin devamı olan ürünleri -bebek maması, anne sütü, insülin ve benzeri ilaçlar, diet ürünleri- mini bar içerisinde saklarlar. Dolayısıyla, minibarların her zaman kozmetik açıdan düzgün olması, hijyen standartlarının korunması ve soğutma düzeylerinin istenilen şartlarda sağlanması gerekir. Minibarın on beş günde bir kontrol edilmesi, temizlenmesi ve buzlanma gibi kullanım koşullarından kaynaklı durumlarda bakımının yapılması gerekir. Ayrıca mobilya içi yerleşimlerde havalandırmanın uygun olması, akustik etkenlerin kontrol edilmesi de hem elektrik sarfiyatı hem de konforlu kullanım için önemlidir.

Biz bu konularda yeni projeler ya da mevcut ürünler için otellere ziyaretler yapıp, kontroller ve gerekli bilgileri ücretsiz olarak sunmaktayız. Kozmetik ve performans açısından kullanım süresini iyi değerlendirmek, yenileme ya da rework teklifleri sunabiliyoruz. Bu konuda ekiplerimiz
bulunuyor ve otel görevlisi ya da konu ile ilgili olanların bize ulaşması yeterlidir. Minibarlar 5 yıl garanti ile satılıyor, ancak garanti sonrası hizmetler için de ekibimiz en uygun yedek parça ya da onarım teklifleri sunabiliyor.

Ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz lütfen?
Minibarlar blok kapılı ya da cam kapılı olarak üretilebiliyor. Ayrıca absorbe sistem ve inverter sistem olarak iki ayrı soğutma sistemi ile çalışabiliyor. 20, 35, 45, 60 L olarak farklı hacim ve ölçülerde ürünlerimiz bulunuyor. Şehir otelleri genellikle cam kapılı tercih ederken, resort oteller blok kapılı modelleri kullanıyor. Tüm ürünler siyah ya da beyaz renklerde üretilebildiği gibi kapı yönleri de istenildiği zaman değiştirilebiliyor.
https://www.minibar.com.tr/