Kersia Ev Dışı Tüketim Ürünleri

Kersia EDT Ülke Satış Müdürü ALI ÖZER : “ TEMEL FELSEFEMİZ YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK VE HİJYEN GÜVENLİ BIR DÜNYA KURMAK” Kersia Ev Dışı Tüketim Ürünleri, gıda üretiminden ortak yaşam alanlarına kadar tümhayat döngüsünde, hijyen güvenliği sağlayan ürünleri, 35 üretim tesisi ve 120 ülkede faaliyet gösteren uluslararası hijyen ve temizlik kimyasalları üreticisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Bize Kersia’dan kısaca bahsedebilir misiniz?
Kersia, global ölçekte, gıda üretiminden ortak yaşam alanlarına kadar tüm hayat döngüsünde, hijyen güvenliği sağlamak için ürün kalitesini ve ürün yelpazesini sürekli geliştirmekte olan 35 üretim tesisi ile 120 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir hijyen ve temizlik kimyasalları üreticisidir. Kersia’yı benzersiz kılan en önemli özelliği, belirli alanlarda uzmanlaşmış birçok uluslararası şirketi, ekipleri ile birlikte kendi bünyesine katarak, Kersia çatısı altında eşsiz bir bilgi platformu ve kökü 1930’lu yıllara kadar dayanan bir deneyim varlığı oluşturmasıdır. Bu yapımız, kuruluşumuzun temel değerleri olan ve; Şeffaflık; her zaman etik, adil, açık ve net olmak, Paylaşımcılık; bilgi ve deneyimlerimizi istekle ve sürekli olarak tüm paydaşlarımız ile paylaşmak, Uzmanlaşma; en iyi yeteneklerimizi ortaya koyarak ve odaklanarak en iyi çözümlere ulaşmak,
İleri Görüşlülük; olası problemleri öngörerek ve yenilikçi yaklaşımlar ile çözerek güvenli bir gelecek oluşturmak olarak açıklayacağımız ilkelerimiz ile de birebir örtüşmektedir.

Kersia ne zamandır Türkiye’de?
Kersia Grup, 2000’li yılların başlarından beri Antigerm ve Hypred markaları ile Türkiye’de bulunmaktadır. Özellikle gıda ve içecek üretim tesislerinin hijyen ve temizliği ile tarım ve hayvancılık çiftliklerinin üretim alanlarındaki hijyen ve temizliği konusunda, büyük bir deneyim ve güçlü çözüm sunumları ile bu alandaki ilk iki firmadan biridir. Kersia Türkiye genel merkezi İstanbul’da, fabrika ve deposu ise Bursa’dadır.

Peki, ev dışı tüketim alanında neler yapıyorsunuz?
Kersia, aslında Türkiye’de ev dışı tüketim sektöründe de uzun yıllardır Antigerm markası ile dezenfektan ve deterjan ürünleri ile yer almaktadır. Ancak tam manasıyla, 2022 yılının başında “Ev Dışı Tüketim” sektörüne yönelik ayrı bir satış bölümü kurarak oluşturduğumuz yapı ile çok daha etkin ve güçlü şekilde Kersia’nın bu eşsiz deneyim ve bilgi birikimini sektöre sunmakta olduğumuzu söyleyebilirim. Hızla büyüyen satış ağımız ve uzman ekibimizin gücü ile temas ettiğimiz her müşterimizden bize yansıyan memnuniyet, önümüzdeki yıllarda EDT sektöründe de Kersia’nın hak ettiği biçimde lider firmalar arasında yerini alacağının en önemli göstergesidir. Bu memnuniyeti her zaman korumak ve geliştirmek de Kersia EDT ekibi olarak bizlerin en önemli gayesidir.

Kersia’nın konaklama sektörüne özel çözümleri var mı?
Konaklama tesisleri ve özelikle turistik tesisler ev dışı tüketim alanında şüphesiz en ön sırada gelen alanlardan biridir. Mutfak hijyeni, housekeeping, genel alan hijyeni, bina bakımı, kişisel bakım ve çamaşır hijyenine kadar tüm kategorileri içeren, yağ çözmeden, zemin cilasına, dezenfeksiyondan, hava şartlandırmaya kadar çeşitlilik gösteren bir çalışma ve uzmanlık gerektiriyor. Bu bilince paralel olarak Kersia Türkiye ürün gamı içerisinde, tüm bu alanlarda çok güçlü çözümler sunan ürünlerimiz bulunuyor. Üstelik ürünlerimiz segmentasyon yapısı ile müşterilerimizin farklı gereksinim ve taleplerini karşılayacak biçimde alternatifli olarak portföyümüzde yer alıyor. Ürün gücümüzün yanında kategorisel olarak uzmanlaşmış deneyimli
personelimiz ile tüm sorunları etkin bir biçimde çözerek müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz.

Bunların yanında işletmelerin ihtiyacı olabilecek özel çözüm ürünleri de sunarak farkımızı ortaya koyuyoruz. Örnek vermek gerekirse, kullanım suyu dezenfeksiyonu için son derece basit bir şekilde su deposunun şebeke girişine takılan, hiçbir bakım, enerji veya ilave masraf gerektirmeksizin bir kartuşu ile 360 ton su dezenfekte etmekte olan Aquasept In-line ürünümüzü incelemenizi tavsiye edebilirim. Bu sistem ile tek yapmanız gereken bittiğinde son derece basit bir şekilde kartuşu yenilemek olacaktır. Yine doğal bakterilerden oluşan yapısı ile giderlerdeki kötü kokuları ve tıkanıklıkları kaynağında yok eden biyolojik ürünümüz Bio Drain Cleaner ve daha birçok ürünümüz ile hijyen ve temizlik çözümlerinde güvenilir bir ortakları olarak her zaman müşterilerimizin yanındayız.

Eklemek istedikleriniz?
Özellikle son dönemde artan maliyetler nedeniyle su tüketimini azaltması, ambalaj ve nakliye avantajı sağlaması ile daha çok ön plana çıkan konsantre ürünler alanında da Kersia’nın çok güçlü çözümleri bulunmaktadır. İşletmelere kurduğumuz sistemler sayesinde hem tasarruf sağlamakta hem de doğaya daha az çöp bırakılması ve karbon salınımının azaltılması sağlanmaktadır. Bu alanda ayrıca, “EU Ecolabel” sertifikalı ürünlerimiz olan Holistic Green serimiz ile Yeşil Yıldız, vb
çevrecilik sertifikası programlarını uygulayan müşterilerimize de destek olmaktayız. Son söz olarak, temel felsefesi yaşam kalitesini arttırmak, hijyenik ve güvenli bir dünya yaratmak olan grubumuzun gururlu bir temsilcisi olarak tüm Kersia ailesi adına derginize bu kıymetli röportaj için teşekkür ediyorum ve 2023 yılının hepimiz için sağlık, huzur ve bereket dolu geçmesini temenni ediyorum. Kersia hakkında daha detaylı bilgi için lütfen global sitemizi ziyaret ediniz.
https://www.kersia-group.com/