Natıonal Turkey

National Turkey’in eğitimli operasyon teknisyenleri ve uzman ekibi hangi böceklerin ya da kemirgenlerin sizi endişelendirdiğini ve size nasıl yardım edeceğini bilir. En büyük böcek istilaları bile National Turkey’in bilgisi, tecrübesi, uygulama ve kontrol teknikleri karşısında yaşam şansı bulamaz.”

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Halk sağlığı ve böcek ilaçlama konularında çevre sağlığı yönetmeliklerinin denetiminde faaliyet gösteren firmamızı 2013 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde kurulduk. Ancak hizmet verdiğimiz sektörde 25 yıllık deneyime sahibiz. Teknik altyapımızı ve kapsamımızı tecrübemizle birleştirerek uzman kadromuzla sektöründe öncü firmalara hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana tüketiciye ürün ve hizmetin en iyisini sunmayı felsefe edinirken ilerleyen yıllarda “TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi” ile altyapımızı pekiştirdik. Kendimizi sürekli geliştirmeyi ve yenilemeyi ilke edinerek Mart 2020 de tüm çalışanlarımız ile birlikte BRC V.8 eğitimine katılarak hizmet kalitemizi arttırmak ve bilgi düzeyimizi yükseltmek amacı ile eğitimlerimizi tamamladık.

Ekim 2018 tarihinde ise T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ocak 2005 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik şartlarına uygun olarak “Mesul Müdürlük Sertifikası” ve “Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları” belgelerimize ‘dezenfektan ve genel biyosidal ürünleri’de ekleyerek hizmetlerimizin halk ve çevre sağlığını korumaya yönelik tutumumuzu daha da öne çıkardık ve yasalara uygun hizmet veren böcek ilaçlama firmalarından olduk. Aynı zamanda HASKOD (halk sağlığı ve haşere kontrol derneği) üyesi olarak ülkemizde ve dünyada yaşanan sektörümüz ile ilgili gelişmeleri anında takip edebilme olanağına sahip olduk.

Hizmet portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
National Turkey’in eğitimli operasyon teknisyenleri ve uzman ekibi hangi böceklerin ya da kemirgenlerin sizi endişelendirdiğini ve size nasıl yardım edeceğini bilir. En büyük böcek istilaları bile National Turkey’in bilgisi, tecrübesi, uygulama ve kontrol teknikleri karşısında yaşam şansı bulamaz. National Turkey ihtiyacınız olduğunda, 24 saat içerisinde size özel bir çözüm geliştirir. “Pest Kontrol Planı” ile böcek istilasını çözmeyi vaat ederek sağlığınıza tamamen zararsız, profesyonel işlemlerle yaşam alanınızı arındırma garantisi verir. Biz bu garantiyi Mesken veya Konut, Hastahaneler, Fabrikalar, Gıda Depoları, Restaurantlar ve Lokantalar vs. işletme ve meskenlere sağlayabiliyoruz.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Çevre ve toplum sağlığı alanında Türkiye’de en çok bilinen ve tercih edilen, hizmetleriyle sektörde örnek gösterilen bir kuruluş olarak, uzmanlık alanımızdaki teknolojileri yakından takip ederken “müşteri memnuniyeti” odaklı prensibimizi hizmetlerimize yansıtmaktır. Dolayısı ile finansal politikalarımızı bu eksen üzerinden belirliyoruz.

Sizce, müşteriler neden firmanızı tercih etmelidir?
Amacımız çevrenin ve toplumun sağlığını koruyacak ilaçlama, haşere mücadele hizmetlerinin geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla çevresel ve toplumsal fayda sağlamak ve fark yaratmaktır. Bu yükümlülükler gereği faaliyet alanlarının farklılığına, üretim aşamalarınızın birbiri ile olan bağına, fiziki yapıya ve haşere çeşitliliğine uygun; Çözümler üretiyor, Riskleri öngörerek hizmet adımlarını planlıyor, Düzenli periyodik raporlama ve dönemsel raporlamalarla sizin tarafınızdan da izlenebilirliği sağlıyor. Eğitim programları düzenliyor, Hizmeti 3. şahıs mali mesuliyet sigortası kapsamında sağlıyor. Yasal prosedürlere uyuyor, İhtiyaç duyduğunuz zaman hemen yanınızda oluyoruz. Bu anlayışımızın bizim tercih edilme sebebi olduğunu düşünüyoruz.

Sektöre getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
Teknik altyapıya önem veriyoruz ve yeni yatırımlar yapıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği, çevre duyarlılığı ve kalite ilkeleriyle hizmet sağlıyoruz, topluma karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Teknolojiyi ve hizmet birimlerimizin güncel gelişmelerini yakından takip ediyoruz. Her aşamada deneyimli, eğitimli ve başarılı teknik servis ve yönetim ekibiyle çalışıyoruz. Hizmet anlayışımız öncelikli olarak sorun çözme odaklı ve işimizi önemsiyoruz.

Firmamızı kurumsal müşterilerine, potansiyeline ve geleceğin pazarına odaklı bir şirket olarak görüyor, bu nedenle yeterlilik ve gelişimleri stratejik bir düzende yapacak şekilde sürdürerek müşteri memnuniyetini her daim garanti ediyoruz. Her bir projenin tüm adımlarını ayrı ayrı döküman haline getirerek hizmetimizin tüm aşamalarını müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
Her kurumun varlığını sürdürebilmesi için benimsediği değerler, koyduğu ilkeler, uyulması zorunlu kurallar ve yasalar vardır. Bunların bir kısmı, asla ihlal edilmesine izin verilmeyecek düzeyde hayati öneme sahiptir. Bunlar vazgeçilmez kurallardır. Bu kurallar bizi diğer firmalardan ayıran en önemli unsurumuzdur. Müşteri memnuniyeti, insana saygı, yasalara saygı, sağlık ve güvenlik, açıklık, anlayış ve dürüstlüktür.

Pandemi döneminde yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Hastalık yapma özelliği bulunan mikropların uzaklaştırılması ve tamamen ortadan kaldırılması işlemine biz dezenfeksiyon diyoruz. Dezenfeksiyon, geniş bir aralığı tanımlar. Dezenfeksiyon işleminde, genelde kimyasalların oluşturduğu dezenfektanlar kullanılır. Biz bu pandemi sürecinde bağlı bulunduğumuz il ve ilçelerde gerek hastaneneler gerek devlet kurumları gerek cov-19 pozitif görünen hastaların meskenlerinde gerekli önlemleri alarak hastalığın yayılımını engellemek amacı ile dezenfeksiyon uygulamalarımızı yoğun bir şekilde sürdürerek sürece dahil olduk.

Kullandığınız dezenfektan ve koruyucu ürünler hakkında bilgi verir misiniz?
Tüm dezenfeksiyon işlemleri için National Turkey’e başvurmak, müşterilerimizin yapabileceği en doğru tercihtir. Çünkü National Turkey dezenfeksiyon işlemleri için dünyaca Intra Hydrocare adlı ürününü kullanmaktadır. Bu ürün; Oksitleyici madde olan hidrojen peroksit ve güçlü oligodinamik ve katalitik etkilere sahip olan kolloidal gümüş, bir solüsyon şeklinde kombine edilir. Böylece her iki komponentin sinerjistik özellikleri sayesinde ürünün nitelikleri artırılmış olur. Ayrıca bu ürün; İnsanlar, hayvanlar ve malzemeler için güvenlidir ve hidrojen peroksit, aktif hale geldikten sonra su ve oksijene ayrışır, bu nedenle reaksiyondan sonra çevreye zararlıhiçbir ürün oluşturmaz, tamamen çevre dostu bir üründür.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Hizmet kalitemiz, stratejimiz, operasyondaki ve operasyon sonrasındaki başarımız ile müşteri memnuniyetini beklenenin üzerinde sağlamak, Faaliyetlerimizi yürütürken Sağlık Bakanlığı ve WHO’nun yasa ve mevzuatlarına uygun olarak hareket etmek, Sürekli eğitim, kaliteli hizmet ve ekip ruhunu birleştirerek daima gelişmek için teknolojik altyapıyı etkin ve verimli kullanmak olarak sayabiliriz.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
Aslında en önemli konulardan bir tanesi de bu konudur. Öncelikle müşterilerimiz haşere mücadele ile ilgi bir firma belirledikten sonra, o firmanın yasal mevzuata uygun çalışıp çalışmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Nedir peki bu yasal mevzuat derseniz? Özellikle tercih edilen firmanın eğitimini tamamlamış bir mesul müdür olmalı ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından “Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları” belgelerini almış ve sizinle paylaşabiliyor olması gerekiyor. Eğer bu evrak size gösterilmek istenmiyorsa firmanın ismini Halk Sağlığı Kurumunun internet sitesinden aratarak onaylı olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bu tedbir sizin profesyoneller ile çalışmanızı sağlayacaktır.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
National Turkey olarak 2017 yılında Türkiye’nin tüm illerinde hizmet verebilmek için sektörümüze uzun yıllar hizmet veren güzide 3 firması ile bir araya gelerek GIPM firmasını kurduk ve ilk adımlarımızı attık. GIPM olarak bugüne kadar ülkemiz genelinde sektöründe öncü firmalar ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. GIPM ile; zararlı kontrolünde güvenli, kaliteli, zamanında, etkin, çevreye duyarlı çalışma prensiplerimiz ve hizmet alıcılarımız ile iş birliği yaparak koşullara tepki vermek yerine süreci yönetmek için çalışıyoruz.

Gelişen ve değişen dünyada çalışmalarımızı dijital ortamda daha dinamik, daha izlenebilir, stratejik yaklaşımlar ile standart ve mevzuatlara uygun sürdürüyoruz. İşimizi seviyor insan sağlığı, çevre sağlığı ve gıda güvenliği için çalışıyor uzmanlığımızı ülkemizin her bir ilinde hizmet sunan bir firma olarak gücümüzü dünyaya taşımak istiyoruz.
‘Doğal Yaşama Saygı GIPM ile başlar..’
https://www.nationalturkey.com.tr/