Kleo Minibar

Kleo Minibar konaklama, sağlık, gıda, ulaştırma ve yapı sektörüne minibar ve oda ekipmanları konusunda ürün sağlayan tecrübeli bir firmadır” diyen Satış Müdürü Özgür Yeğin sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Kleo Minibar 2006 yılında Antalya’da kuruldu. Kuruluş öncesi tecrübelerini de eklersek pazarda yaklaşık 22 yıllık bir tecrübesi bulunuyor. İç pazarda tüm illerde müşterilerine hizmet veren KLEO, Dış pazarda ise Vietnam’dan Meksika’ya kadar birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Sadece Konaklama sektöründe değil, Aşı dolaplarından mobil soğutuculara geniş bir sektör yelpazesine, farklı modeller ile hizmet vermektedir.

Kleo Minibar konaklama, sağlık, gıda, ulaştırma ve yapı sektörüne minibar ve oda ekipmanları konusunda ürün sağlayan tecrübeli bir firmadır. Antalya ve Istanbul’da bulunan Kurumsal satış ofisleri ile İç Pazar ve Dış Pazarda etkin faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Minibar Otel Odaları, hasta odaları, kamu misafirhaneleri, şantiye blokları gibi ihtiyaç noktasında birçok alanda kullanılırken, aşı dolabı, şarap soğutucusu, mini şişe soğutucu, tren ve gemilerde yolcu özel alanlarında da kullanılabiliyor. Bu nedenle ürünlerimiz 20 Litreden 60 Litreye kadar geniş bir hacim yelpazsine sahip. Ayrıca tüm ürünlerimizin cam kapı ve blok kapı seçenekleri olduğu gibi 220/240V, 12/24V veya 110V gibi enerji seçenekleri ile üretilebiliyor. Ayrıca tüm ürünlerde siyah ve beyaz renk standart olarak sunuyoruz.

Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
Sektörde Kleo Minibar her yıl yeni ürün, mevcut ürünlerde güncelleme ve geliştirmelerle tanınan bir firmadır. Dünyada ya da Türkiye’de ilk kavramı bizim için neredeyse standart bir yaklaşım haline geldi. Gecmiş yıllarda dünyanın ilk inverter minibarını ürettik. Arçelik ile ortak çalışmalar yaparak Eskişehir’deki kompresör fabrikalarında bizim için model geliştirildi. Absorbe sistem ve Inverter sistem ile birçok alanda sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Realtime clock, coldwall cooling, Realtime data logger gibi tanımları biz oluşturduk ve marka tescillerini aldık. Özet olarak bizim yaptıklarımız diğer firmalarca takip edilir. Daha sonra da uygulamaları yaptıklarını da görmekteyiz. Buna gocunmuyoruz. Takip edilmek ve örnek alınmak aksine gurur veriyor.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelidir?
Bizim en önemli farkımız , sadece üretime ve satışa odaklanmıyoruz. Kullanıcılar ile birebir sürekli temas halindeyiz. Buna göre ürünlerin gelişimini yaparken , ekonomik ömrü tamamlanmaya yakın olan ürünlerde rework teklifleri sunarak ekonomik ömürlerini uzatacak şekilde programlar yapıyoruz. Ürün garantimiz 5 yıl, inverter modellerde kompresör garantimiz 7 yıl. Satış aşamasında bilgileri eksiksiz ve doğru iletiyoruz. Karar alma sürecinde Sorulara anlaşılır ve temin edici bilgiler veriyoruz. Yeni yatırımlarda özellikle mobilya projelerinde havalandırma konusunda
 tavsiyelerde bulunuyoruz. Oteller açıkken 2 ayrı aracımız ile teknik eğitim ve yedek parca hususunda hizmet veriyoruz. 100’lerce otelde kullanılan ürünlerimiz hakkında kullanıcı referansları ile karar aşamasında güven ortamını devam ettirmeye çalışıyoruz. Biz hep sahadayız. Bu nedenle kullanıcılar bizleri sadece ilk yatırım maliyeti ile değil kullanım ömrü boyunca alabilecekleri destekler nedeni ile tercih ediyor.

Sektöre getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
Bahsettiğim gibi İnverter minibar Dünya’da bizim ilk piyasaya sunduğumuz bir minibar sistemi. Ayrıca 2022 için Dünya’da ve Türkiye’de ilklere yine imza atacağız. Bunlardan biri REALTIME DATA LOGGER dediğimiz doğrudan işletme teknik servis ve HK görevlilerinin kontrollerini kolaylaştıracak bir sistem. Bunu ANFAS Antalya fuarında anlatacagız ve sergileyeceğiz. Minibarın teknik kontrolünü ve verilerini bilgisayar, tablet veya cep telefonundan takip edilebilecek bir sistem. Dünya da bir ilk bu. 2 yıldır çalışmaları devam ediyordu ve sona geldik. Diğeri ise 40 Litrelik two-way olarak çalışabilen Blok kapılı derin dondurucu. İsterseniz -23 derecede derin dondurucu isterseniz +2/+8 aralıklarda minibar olarak kullanabileceğiniz bir ürün. Bu 2 projede de yerlilik oranımız %100

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
Konukların doğrudan kullandığı oda ekipmanların da satın alma yaparken kriterleri ikiye ayırmak lazım. Birincisi Konuklar: Kozmetik olarak iyi görünen, hijyen problemi oluşturmayan, yanlarında getirdikleri ve soğuk tutmaları gereken ürünler (bebek maması, insülin gibi ilaçlar, diet ürünleri ) için soğutma performansının yüksek olması İkincisi İşletme: Az malzeme ile kolaylıkla ve hızlı bir şekilde temizlenebilen (Easy to Clean), Mobilya içerisinde ısı salınımı yapmayan (hem enerji tüketim hem soğutmayı etkiler), düşük enerji tüketimi olan, kolay bakımı yapılabilen, tamir ve kullanım ömrü uzun, garanti süresi uzun ve istenildiği zaman üreticisinden bilgi alabilecekleri markalar ile çalışmalarını öneriyoruz.
http://www.minibar.com.tr/