Yenilikçi Ürün Ve Uygulamaların Adresi: Tolkar

1969 yılında kurulan serüvenine İzmir Çamdibi bölgesinde küçük bir atölyede tekstil ve çamaşırhane makineleri üreterek başlayan TOLKAR, günümüzde İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve son teknoloji ile üretim yapan iki fabrikası, 300 den fazla çalışanı ve sektörün en kaliteli tamamlayıcı ürünlerinin distribütörlüğü ile Türkiye’nin en büyük endüstriyel çamaşırhane üreticisi unvanını alarak pazar lideri konumuna gelmiştir.

Çeşitli modellerden yılda ortalama olarak 3500 makine üreten TOLKAR, bu ürünlerini 90 dan fazla ülkeye de ihraç ederek, dünyada bilinen bir marka konumundadır. Yurt içinde yer alan 19 bölge satış ve servis müdürlükleri, yurt dışında yer alan 30 dan fazla distribütörü ve servis noktası ile Turizm’den , Sağlığa, Tekstil ve Giyimden, Resmi ve Özel kurumlara uzanan müşteri portföyüne satış ,öncesi, satış ve servis hizmetini profesyonel olarak vermektedir.

Tüm gelişimi boyunca teknolojik, ekolojik ve ekonomik farklar yaratmayı kendine misyon edinmiş olan TOLKAR, en son üretim tekniklerinin ve araçlarının kullanıldığı üretim tesislerinde, sürekli olarak Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ile ürünlerinin dizayn aşamasından itibaren prototip üretim, fabrika testleri, saha testleri ve seri üretimine kadar bu üçlü misyonu tamamlayarak ürünlerini tüketicilerle ve müşterileri ile buluşturan bir kurum olmuştur. TOLKAR 2008 yılında patentli teknolojileri ile birlikte bünyesine kattığı SMARTEX ve O’nun ‘Smart Balans Sistemi’ sayesinde her kapasitede 400 G sıkmalı makine üretimi yapabilen dünyadaki tek şirket konumuna gelmiştir.

Yine SMARTEX “Poly- Rib ECO Drum” sistemi sayesinde tüm dünyada bir ilk olan MIRACLE modeli ile su, kimyasal ve enerji tüketimlerini yarı yarıya azaltmayı başarmış ve “Direkt Gaz Isıtmalı” Yıkama makinelerini üreterek teknolojik gelişmelerine bir yenisini eklemiş ve bu alanda bir devrim yaratmıştır. 2019 yılında TOLKAR, Otomasyon ve Endüstri 4.0 uygulamaları çerçevesinde TOLKAR Future ile insansız çamaşırhane ve tekstil yıkama tesislerinin kurulumunu gerçekleştirmiştir. Tüm yıkama, kurutma, kimyasal transferi, reçete hazırlama ve raporlamaları tek bir merkezden kontrol ederek, yükleme ve tekstil transferlerini otomatik konveyörler ile sağlayarak neredeyse tamamen insansız işletme kurmayı başarmıştır. Üretimin geliştirilmesi ve otomasyonun yanında üretilen ürünlerinde bu gelişime paralel olarak ilerlemesi için TOLKAR, Ar-Ge yatırımlarına her sene üzerine daha fazlasını ekleyerek devam eder.

Türkiye’nin bilinen en büyük Final Test alanına sahip olan Tolkar-Smartex müşteriler adına ürettiği her makinayı birebir yükle testler yaparak makinalarını siz kullanıcıların emrine sunmaktadır. Her
makinaya, modeline göre suyla yıkama, ısıtma, sıkma, kurutma, ütüleme, katlama testleri özenle yapılmaktadır. Tekstil sektörüne özel uygulamalar için ozon, boyama, taşlama ile efekt verme işlerini de özenle test edilmektedir. Teknolojik, Ekolojik ve Ekonomik farklar yaratan TOLKAR, Ege Orman Vakfı ile beraber oluşturduğu TOLKAR Hatıra Ormanına müşteri ve kullanıcıları adına Fidanlar ekip sertifikalarını müşterilerine iletmektedir. Bu sosyal sorumluluk projesinde 3 büyük orman yaratan ve yaratmaya devam eden TOLKAR, ayrıca zaman zaman toplumsal, zaman zamanda özel projelerde de yer almaktadır.

Teknolojik, ekolojik ve ekonomik olarak açık ara fark yaratan buluşlarını patentler ile koruma altına alan TOLKAR, bir yandan bu ürünlerini kullanan müşterilerine rekabet edilemez tasarruflar sunarken, diğer yandan da doğaya ve çevreye verilen zararları minimize ederek gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakmayı hedeflemektedir.

Dünyada değişmeyen tek şeyin değişim  olduğu bilinci ile TOLKAR, günümüzde sürdürdüğü misyonu doğrultusunda gelecekte de yeni nesillere örnek bir marka olmaya ve Yarattığı yeni teknolojileri ve ürettiği ürünleri ile gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı müşterilerine uzun yıllar tasarruflu, çevreci, dayanıklı ürün ve teknolojik destek vermeye devam edecektir
https://www.tolkar.com.tr/