Deneyimli Ve Profesyonel Kadro: Ayos Temizlik

Bize öncelikle Ayos Temizlik hakkında genel bilgi verebilir misiniz?
Hizmet sektöründe faaliyet gösteren Ayos Temizlik; kuruluşundan öncelikle Adil, Yaratıcı, Olumlu ve Sorunsuz çözümler üreterek müşteri memnuniyetini temel alan bir anlayışı benimsemiştir. Ayrıca deneyimli ve profesyonel kadrosuyla hizmet verdiği tüm kişi ve kurumların geleceğini kendi geleceği olarak görmeyi temel ilke olarak kabul etmiştir. “We Support Your Success” ( Başarınızı Destekliyoruz ) Sloganıyla hareket etmektedir.

Kuruluşundan itibaren hizmet alanlarını arttırmayı ve faaliyet bölgelerini genişletmeyi düstur kabul eden Ayos Temizlik, mevcut hizmet verdiği tüm kişi ve kurumların gereksinimlerini ve çağın gereklerini de göz önünde bulundurarak farklı alanlarda yeni çözüm ortaklarıyla büyüme hedefine güçlü ve emin adımlarla yürümeyi sürdürmektedir. Bağlı firmalarımızda görev alan her kademedeki personelimiz, Ayos Temizlik’in hizmet anlayışı çerçevesinde sürekli ve kesintisiz bir eğitim programı içinde kendilerini geliştirirken, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini en üst düzeye getirerek görevlerini sürdürmektedirler.

Ayos Temizlik sektörde kaç yıldır faaliyet gösteriyor ve hangi hizmetleri veriyor?
AYOS Temizlik olarak 16 yıldır aktif olarak hizmet vermekteyiz. İnsan Kaynakları, İnce Temizlik, Kaba Temizlik, Site Temizliği, Personel Konaklama Mobilizasyon Hizmeti, Otel Temizliği ve Personel Temini Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği, Zemin Cila ve Halı Yıkama hizmetleri vermekteyiz.

Hastanelerde, kamu ve özel kurumlarda dezenfeksiyon ve hijyen neden önemli anlatır mısınız?
Hastanelerde, kamu ve özel kurumların ortamlarında hijyen, bireylerde ve toplumlarda sağlığın korunması ve devam ettirilmesi için gereken uygulamalar bütünüdür. İnsanların ortak kullanımına açık olan ve sağlık gibi son derece hayati bir alanda hizmet veren hastanelerde hijyenin sağlanması önemli bir gerekliliktir. Bu amaçla, devlet eliyle belirlenen politikalarla hastane ve kamu alanları gibi ortamlarda mikro organizmaların kolayca yayılarak insanlara bulaşmasını önlemek üzere hijyen kuralları ve yönetmelikleri belirlenmiştir.

Özel sektörde temizlik koşullarından söz ederken, hijyen, sanitasyon, dezenfektasyon ve sterilizasyon gibi birbirine çok benzeyen ve çoğunlukla birbirinin yerine kullanılan bazı kavramları kısaca tanımlamak gerekir. Bilindiği üzere hijyen ve sanitasyon birbirini tamamlayan kavramlardır. Sanitasyon, daha çok gıda üretim alanları için gündeme gelse de hastane koşullarında da sağlığa zararlı mikroorganizmaların güvenli bir seviyeye çekilmesini amaçlayan ve bu konuda çalışmalar
yapan bir bilim dalıdır. Hijyen ve sanitasyon uygulamalarını birlikte kullanarak mikroorganizmaların
gereğinden fazla çoğalmasını önleyen işlemlere ise dezenfektasyon denir. Sterilizasyon; dezenfektasyonla aynı amaca hizmet eder. Ancak dezenfektasyonda sadece insan sağlığına zararlı mikroorganizmalar hedef alınırken, sterilizasyonda tüm yaşayan mikroorganizmalar yok edilir.

Özel sektörlere Ayos Temizlik olarak nasıl bir hizmet veriyorsunuz? Referanslarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Özel sektörde endüstriyel temizlik, otellere housekeepening hizmetleri, servis personeli, teknik ve mutfak personel teminleri yapılmaktadır. İnşaat sektörlerinde usta ve düz işçinin yanı sıra vinç operatörü, sıvacı, alçıcı, boyacı, anahtarcı, alimak operatörü şenör ve talep doğrultusunda benzer branşlarda sertifikalı usta personeller yetiştirmekteyiz. İnşaat sektöründe personel konaklama mobilizasyon sistemini kurup firma adına işletmesini sağlamaktayız.

Havalimanı projelerinde (LGM/İSG) otel, lounge, cafe ve restoran işletmelerinin servisi, mutfak, ön büro, kat hizmetleri, meydancı, camcı ve karşılama personeli temini yapmaktayız. Genel olarak kaba, ince, endüstriyel, otel, işletme, avm, banka, finans merkezleri, plaza, hastane uçak, yat, yol ve butik özel temizlik, halı ve koltuk yıkama, cam ve cila hizmetlerini vermekteyiz. Çalıştığımız firmalar arasında Sinpaş GYO, Nef, Mülk Gayrimenkul, Roya Yapı, DKY İnşaat, Emlak Konut vb. birçok sektör liderleri yer almakta.