Endüstriyel Tekstil Yıkama Da Öncü: Buket Yıkama

Türk turizminin lokomotif markalarından Barut Hotels yatırımı olan Buket Yıkama, endüstriyel tekstil yıkama ve finishing hizmetleri sektöründe, uluslararası standartları ülkemize kazandırmak amacıyla 2005 yılında Antalya’da kurulmuştur.

Çalışmalarını ana şirketi Barut grubu gelenek ve kurumsal ilkeleriyle sürdüren Buket Yıkama, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 12 bin metrekare alan üzerine kurulu modern
tesisinde günlük 80 ton tekstil yıkama kapasitesi ile oda tekstilleri ve havlu grubu, yiyecek içecek servis tekstilleri, üniforma, müşteri kıyafetleri, kuru temizleme gerektiren tüm tekstillerin yıkama ve ütülenmesi alanında hizmet vermektedir.

200’den fazla çalışanı, teknoloji ve yenilik anlamında sürekli kendini geliştiren yönetim anlayışı ve son teknoloji ekipmanları ile otelcilik sektörünün kendi branşında en önemli çözüm ortaklarından birisidir. Kurulduğu günden itibaren hızla gelişen ve hedeflediği kalite politikasıyla hizmet veren Buket Yıkama, kısa sürede sektörün lider markalarından biri haline gelmiştir. TSE- HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni sanayi kuruluşları içerisinde Türkiye’de 3., Akdeniz Bölgesinde ilk alan tesis olmak ayrıcalığına sahiptir. BUKET Yıkama ayrıca, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 45001 İş Sağlığı Güvenliği, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgelerini Nisan 2021 tarihinde bünyesine katmıştır.

Beş kalite standarttı ile çalışmalarını sürdüren ülkemizdeki tek çamaşır yıkama fabrikası unvanını kazanmıştır. İnsanı ve doğayı koruyan bir hizmet anlayışını benimseyen Buket Yıkama, dünya standartlarında verimlilik esasına göre tasarlanan makine parkı sayesinde; enerji, su ve kimyasalları optimum seviyede kullanabilmektedir. Modern teknolojisiyle yılda 130 milyon litre su ve 15 milyon kwh enerji tasarrufu sağlayan tesis, sürdürülebilir bir yaşam için doğanın korunmasına katkıda bulunmaktadır.

Başarılı bir şekilde ile tesise getirilen ürünler yıkama süreçlerinin devamında gerçekleşen ütüleme ve katlama işlemleri ile ebatlarına göre paketlenmektedir. İstenildiğinde her tekstile ayrı uygulanan çip sistemiyle ürünün gördüğü her türlü işlemin kaydı tutulmakta aidiyeti ve teslim yeri ile ilgili hiçbir karışıklığa izin verilmemektedir. Başarısında çalışanlarının büyük bir rolü olduğu inancı ve insana değer veren anlayışla çalışmalarını sürdüren Buket Yıkama, en iyiyi hedefleyerek hizmet vermeye devam etmektedir.