DENPA Haşere Kontrol Hizmetleri

“Uygulamalarda, Dünya Sağlık Örgütü ile Sağlık Bakanlığı tarafından kentsel haşere kontrolünde kullanımına izin verilen kesin etkili, normal kullanımda akut tehlike oluşturmayan ilaçlar kullanılmaktadır” diyen firma yetkilisi Vehbi Deniz sorularımızı yanıtladı.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. Üniversiteyi bitirdikten sonra kimya firmasında çalışmaya başladım. Belirli bir süre burada çalıştıktan sonra 1984 yılında kendi firmamı kurarak hizmet vermeye başladım.
Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamızı 1984 yılında kurarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Kurulduğumuz ilk yıllarda belediyelere hizmet vererek, açık alanların ilaçlanması, park, bahçe ilaçlaması konusunda hizmet verdik. Bakırköy Belediyesi ile 15 yıl çalıştık. Belediyelerin bu hizmeti kendi bünyesinde vermesiyle işbirliğimiz bitti.
Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Otuz yıldır gerek kamu sektörü (belediyeler, askeriyeler vs.) gerek özel sektörde açık alanda (ULV araç üstü sisleme) ve kapalı alanlarda haşere ve kemirgen mücadele hizmetini sunuyoruz. Oteller, toplu yaşam alanları, siteler kısacası haşerelerle sorunu olan her kesime hizmet vermekteyiz. Uygulamalarda, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Sağlık Bakanlığı tarafından kentsel haşere kontrolünde kullanımına izin verilen kesin etkili, normal kullanımda akut tehlike oluşturmayan insektisit ve rodendisitler kullanılmaktadır. Haşere ve kemirgen uygulamalarında kullanılan tüm ilaçların MSDS (Malzeme Güvenlik Belgeleri) ile her servis hizmeti sonunda Servis Raporu düzenlenerek uygulamalar, kullanılan insektisitler, aktivite ve sanitasyon durumu belirtilerek müşteriye verilir. Aynı zamanda firma olarak bitki koruma, tarım ilaçları bayiliği de yapıyoruz. Bu alanda da müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
30 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet göstermekteyiz. Müşterilerimiz memnun oldukları için bizi arıyorlar ve başkalarına da tavsiye ediyorlar. Eski, güvenilir, sorunlarına çözüm üreten bir firma olduğumuz için bizi tercih ediyorlar. Bazı müşterilerimiz birkaç firmayı deneyip, test edip bizim farkımızı görüp ona göre tekrar bizimle çalışıyorlar. Bizim reklamımızı en çok müşterilerimiz yapıyor. Müşterilerimizin tavsiyesi üzerine yeni müşterileri portföyümüze ekliyoruz.
Pandemi döneminde yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Halk sağlığıyla ilgili ilaç satışımızın yanı sıra tarım ilaçlarının da toptan ve perakende satışını yapmaktayız. Pandemi döneminde haşere kontrol hizmetlerinin yanı sıra dezenfeksiyon hizmeti de verdik. Dezenfeksiyon ilaçlama işlemi, günümüz sorunu Korona Virüsünün yaygınlaşması ile birlikte daha fazla gündeme gelmiş durumda. Öncelikle ilaçlama yapılacak alan tanımlanır ve buna uygun olarak ilaçlama yapılmaktadır. İlaçlama tekniklerini, ihtiyacınıza uygun biçimde yerine getirmekteyiz. Virüs ya da salgın hastalıkların bulaşmasını önlemek için en iyi çözümleri sunmaktayız.
Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
Denpa olarak halk sağlığı alanında haşere ve kemirgen kontrol hizmetleri vermekteyiz. Sağlık Bakanlığı onaylı belgelere sahip firmamız ilaçlama çalışmalarında insan, evcil hayvan ve çevreye herhangi bir zararı bulunmayan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı Onaylı kokusuz, lekesiz, iz bırakmayan ve uzun süre etkili ürünler kullanmaktadır. İlaçlanacak alanın her köşesine eşit ve gereken ölçülerde ilaçlama yapılır. Bu sayede böceklere karşı maksimum mücadele sağlanır. Denpa olarak 30 yılı aşkın haşere ve kemirgen mücadele tecrübemizi siz değerli vatandaşlarımızla buluşturmak üzere faaliyete başladık. Sağlık Bakanlığı Ruhsatımız ve TSE Belgemizle sizlere en kaliteli hizmetleri sunmak için hazırız.
Sizce, müşteriler neden firmanızı tercih etmelidir?
Kullandığımız kimyasalların üretimini kendimiz yapıyoruz. 30 yıldır aynı şekilde hizmet veriyoruz. Bize gelen yeni müşterilerimiz referansla geliyor. Bu nedenle tercih edilirliğimiz artıyor. Önce gelip tanışıyoruz, sonra yaptığımız işlemleri anlatıyoruz, uygulamayı yaptıktan sonra ise bizden memnun kaldıkları için işimize devam ediyoruz.
Sektöre getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
İstanbul’da belediyelerle çalışan ilk firma biziz diyebilirim. Biz belediyelere hizmet vermeye başladığımız da hiçbir belediye özel bir firmaya bu hizmeti verdirmiyordu. Kapalı alanlarda ve açık alanlarda hizmet verdik. Belediyelere bu işin ciddiyetini bizim firma anlattı. Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? Biz işimizi hakkını vererek yapıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı sorunları kalıcı olarak çözmeyi amaçlıyoruz. Son teknoloji ürünler ve makinelerle daha kaliteli hizmet vermek öncelikli amaçlarımızdan birisidir. Ben bu alanda işe başladım, bu alanda devam ediyorum. Biz işimizi hakkını vererek yapmaya devam edeceğiz. Firma olarak biz elimizden gelenin en iyisi yapıp, verdiğimiz hizmetin karşılığını almak istiyoruz.