Sıradan Değil Stil Sahibi Modellerin Adresi: Otelis Tekstil

Özellikle balayı konseptleri konusunda çalışmalar yapan Otelis Tekstil firmasının
sahibi Nursen Kasapoğlu açıklamalarda bulundu. Her sektörde olduğu gibi turizmde de müşteri memnuniyeti ve olumlu geri dönüşler sağlamak için müthiş bir rekabet ortamı var, bu sebeple oteller her sezon bir fark yaratmak için çalışmalar yapıyor.
Özellikle yaz aylarında yoğunlaşan balayı çiftlerine yönelik olarak mutlaka özel konsept çalışmalar yapılmalı, hiçbir otelin bunu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Uzun yıllardır çalışmakta olduğum ev tekstili sektöründe yaklaşık 10 yıl önce Türkiye’nin önde gelen üretici firmalarından Ağaoğlu Tekstil A.Ş. ile iş birliği yaparak, otel tekstilini Antalya merkezli olarak başlattık ve otel beyaz tekstilinde kalite
algısını yükselttik, her zaman en iyisini yapmak hedefi ile hala çalışmalarımıza devam ediyoruz. Birçoğunuz beni gerek otel ziyaretlerimden, gerek fuarlardan beyaz tekstil pazarlama ve satışından dolayı zaten tanıyorsunuz. Bu çalıştığım süreç içerisinde sektörün eksiklerini ve ihtiyaçlarını yakından gözlemleme fırsatım oldu. Bu gözlem ve tecrübelerime dayanarak, otellerin VİP misafirlerine ve balayı çiftlerine yönelik odaların hazırlanmasında yetersiz kaldığını ve bu alandaki çalışmalarda büyük bir boşluk olduğunu gördüm ve bu konuda mutlaka faydalı bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm.

Bu görüş ve düşünce bana, 2014 yılında Antalya’da turizm sektöründe daha özel ve butik tekstil işleri yapmak üzere Otelis Tekstil firmasını kurdurdu. Yaklaşık 5 yıldır özellikle balayı konseptleri konusunda çalışmalar yapıyorum, hedefim
her zaman Housekeeping departmanının yoğun iş temposu içinde ona en pratik ve şık sunumu sağlayacak ürünler tasarlamak yönünde oldu. Ancak sıra dışı, fark yaratacak göz alıcı şıklığa sahip modeller ve renkler üzerinde çalışmayı seviyorum, cesur renkler ve kumaşlarla gerçekten özel tasarımlar ortaya çıkıyor ve bu fikirleri sürekli geliştiriyoruz.
Bana göre, balayı odaları, hayata yeni bir başlangıç yapmış ve öncesinde muhtemelen çok yorulmuş çiftlerin baş başa kalacakları evlilik kavramını ilk tanıyacakları yerdir. Bu yüzden odalarında güzel şık bir karşılama onları son derece mutlu edecektir. Bu mutluluğa ve de otelinize farklı bir değer katacak balayı odalarına önem vereceğinize gönülden inanıyorum. Otelinizin konseptine ve imajına uygun olarak modelleri birlikte geliştirme şansına da sahibiz.

OTELİS TEKSTİL olarak bu konuda sizlereyardımcı olmaktan mutluluk duyacağım.
Nursen Kasapoğlu