Laboory Kimya

Laboory, profesyonel temizlik ve hijyen ürünleri alanında müşterilerin ev dışı tüketim ihtiyaçlarını karşılayarak işletmelere mükemmel hizmet ve çözümler sunar. Sürdürülebilir bir dünya için insanların sağlığı ve mutluluğu bizler için önemlidir. Sunduğumuz çözümler konaklama, sağlık, eğitim, tesis hizmetleri, perakende ve gıda gibi alanlarda işletmelerin performansını, verimliliğini arttırırken su ve enerji kullanımını azaltarak temiz, sağlıklı ve karlı hale gelmelerine yardımcı oluyoruz. Müşteri odaklı uzman satış ekibi, geniş dağıtım ağı ve servis hizmetleri ile müşterilerimizin memnuniyetini her za man üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz. 

“CAPSULE” ile daha temiz bir çevre 
Dünyada her 1 dakikada 1 milyon plastik şişenin satın alındığı, yılda 500 milyar plastik poşet kullanıldığı, okyanusları her yıl 8 milyon ton plastiğin kirlettiğini ve dakikada okyanuslara karışan atık plastik miktarının bir çöp kamyonu büyüklüğünde olduğu bir dünyada yaşamın vazgeçilmezi olan plastikler, maalesef çevre kirliliğini de artırıyor. Her birimiz kullandığımız ve attığımız plastikler ile “Plastik Ayak İzi”ne yol açıyoruz. Profesyonel temizlik sektöründe faaliyet gösteren Laboory firması olarak sektörde “Plastik Ayak İzinin daha da azaltılmasına katkı sağlaması açısından AR-GE çalışmalarını bitirdiğimiz ve 2019 yılının ikinci yarısının başında piyasaya sunmuş olduğumuz suda çözünebilen temizlik çözümü “CAPSULE” markasını oluşturduk. Profesyonel temizlik sektöründeki en önemli konulardan biri de ambalaj atıkları olmakla beraber “CAPSULE” ürünleri ile birlikte tekrarlı kullanım imkanı sunan şişeler ve ayrıca ana ürün ambalaj atığını en optimum şekilde azaltılmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu yönden otellerin kısıtlı depolama sorununa da çok verimli ve etkin bir çözüm sunmaktadır.

“CAPSULE” ürünleri ile ambalaj atıklarının azaltılmasındaki en önemli neden yüksek konsantreli olarak suda çözünebilen ambalajlarda direkt kullanıma yönelik çözüm sunmaktadır. “CAPSULE” ürünleri otellerde uygulanan temizlik süreçlerindeki gereğinden fazla kimyasal tüketiminin önüne de geçerek çevre dostu bir ürün olduğunu göstermektedir. Ayrıca temizlik personellerine de kullanım kolaylığı sunmakta ve optimum kullanım miktarı avantajını da sağlamaktadır. “CAPSULE”
ürünleri yüksek konsantre ve etkili formülü sayesinde yüksek performans ve kalite
sunmakla beraber otellerin depolama,sevkiyat ve aşırı kullanım maliyetlerini çok etkili bir biçimde düşürmektedir. Otellerin ayrıca en önemli sorunlarından biri olan ve “Sıfır Atık Yönetmeliği” gereğince uygulayacağı atık sınıflandırma sürecinde ambalaj atıkları bakımından büyük katkı sağlamakla beraber atık maliyetleri açısından avantaj sağlamaktadır.