HOTED Alanya 7. Kat Şefliği Kursları Başladı

11 Aralık 2019 tarihinde Housekeeping derneklerinin kurucusu, HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Hakan Halit Yeni, Eğitim Komitesi Başkanı Sema Yörütür ve Dernek Başkanı Sevgi Topuzel tarafından 7. düzenlenen HOTED Alanya Kat Şefliği Kurslarınınstartı verildi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Onursal Başkan Hakan Halit Yeni, “2006 yılından bu yana mesleğimiz, Alanya’mız, meslektaşlarımız ve ülke turizmimizin geleceği için, daha kaliteli, daha bilinçli, daha verimli, daha donanımlı hizmet verilebilmesi için, üyelerimiz başta olmak üzere, geriden gelen housekeeping mesleğini tercih etmiş kardeşlerimize yönelik, eğitim, etkinlik ve faaliyetlerimize, kuruluşumuzun amaç ve hedefleri doğrultusunda devam ediyoruz” dedi. “Amacımız Ülkemiz ve Bölgemiz Turizmine Sahip Çıkıp, Katkı Sağlamak."

Her yıl düzenli olarak kat şefliği kursları düzenlediklerini belirten Yeni, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bilindiği üzere her yıl düzenli olarak kat şefliği kursları gerçekleştiriyoruz. Eğitim komite başkanımız Sema Yörütür’ün başkanlığında ki HOTED Eğitim Komitemizle, yeni neslin önünü açmak ve kalifiye eleman yetiştirmek adına gerçekleştirdiğimiz mesleki eğitimlerimize her yıl 15 ila 30 kişi arasında değişen kursiyerlerimiz katılıyor. Kursumuz yaklaşık bir buçuk ay sürüyor. Akabinde bir süre uygulamalı eğitimlere geçiliyor ve işledikleri konularla ilgili sınava tabi tutuluyorlar. Başarılı olan kardeşlerimizi eleman açığı olan üyelerimizin otellerine yönlendirerek, hem istihdama katkı sağlıyoruz, hem de otellerimizle koordineli olarak kalifiye eleman açıkların kapanmasına vesile oluyoruz.

Amacımız ülkemiz ve bölgemiz turizmine sahip çıkıp, katkı sağlamaktır. Bu ve benzeri çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eğitim komitesi başkanımız Sema Yörütür ve eğitimde görev alan diğer eğitmen komite üyelerimize özverili çalışmalarından dolayı ayrıca ve özellikle teşekkür ediyorum” dedi.