MAHED Konya Çıkarması

Marmaris Kat Hizmetleri Eğitim Derneği MAHED, araştırma-geliştirme ve üretim merkezi Konya'da olan Sektör Kimya'yı ziyaret etti.

Eğitim amaçlı bu geziye Marmaris'te bulunan MAHED Dernek üyesi 25 housekeeper katıldı.

İlk gün Sektör Kimya'nın merkez ofisinde üretilmiş olan marka ve deterjanlar tanıtıldı. Fabrikada yenilen öğlen yemeğinden sonra yapılan bu deterjanların her aşaması uzmanların açıklamalarıyla yerinde gözlemlenerek anlatıldı. Fabrika ziyaretinde Sektör Kimya sahibi ve Kimyager Yusuf Bodur, eğitimleri kendisi verdi. Housekeeperlarla tek tek ilgilenen Yusuf Bey gerek kullanım gerek imalatla ilgili tüm sorulara cevap verdi. Fabrikada AR-GE aşamasından paketlenmesine kadar her bölümü tek tek anlattı ve tanıttı. Yaklaşık 4 saat süren bu geziden sonra ürün lansmanına geçildi.

Fabrika üretilen ve henüz geliştirme aşamasındaki bazı deterjan ve kimyasallar hakkında eğitimler yapıldı. Henüz Ar-ge aşamasında olup, bu yeni çıkacak ürünlerin özellikle housekeeperlar tarafından tercih edilebilirliğini arttırıcı unsurlar konuşuldu. 3 farklı koku demosu yapılarak yeni ürünlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Marmaris'ten katılan MAHED Derneği üyesi olan housekeeperlar eğitimi oldukça faydalı buldular. Böyle fabrika gezilerinin mesleki bilgilerine çok büyük fayda sağladığını söylediler. Verimli geçen eğitim ve toplantının sonunda MAHED Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kalkan Çamlar Sektör Kimya yöneticisi Yusuf Bodur beye teşekkür plaketi takdim etti.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Pınar Kalkan Çamlar "Mesleğimizin olmazsa olmazları deterjan ve kimyasalların nasıl üretildiği, geliştirme ve yapım aşamaları, ürün dolum ve paketlenmesi gibi konuları detaylı bir şekilde tekrardan görmüş olduk. Çok büyük emeklerle üretilen bu kimyasalların bilinçli olarak tüketilmesi, eğitimli housekeeper arkadaşlarla mesleğimizin daha sağlıklı yol alması için bu eğitim gezimizin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek isterim. Böyle eğitimlerle teknolojisi her geçen gün gelişen kimya sektörünü takip etmemiz kolaylaşıyor. Deterjanlar sürekli daha doğaya dost daha insanlığa kolaylık sağlayan maddeler olarak hayatımızda yer alıyor. İyi bir housekeeperın deterjan teknolojisini yakından takip etmesi gerek. Buradan bize bu eğitimi hazırlayan Marmaris Sektör Kimya temsilcisi Yıldırım Karahitay ve Reha Cibigöz’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum ve bu eğitimlerimizin devamını diliyorum. Sektör Kimya Sahibi Yusuf Bodur Beye de huzurlarınızda tekrar teşekkür ederiz. MAHED olarak bu tür eğitim faaliyetlerine her zaman destek oluyoruz ve katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Her türlü mesleki eğitimlerimiz devam edecektir" dedi.

Tören sonunda fotoğraf çekimi ile sona erdi. Dernek üyeleri ertesi gün Hz. Mevlana türbesini ziyaret ederek Marmaris'e döndüler.